چند اصل مهم در جذابیت کودکان به شرح زیر می باشد:

نظافت یکی از مهمترین اصول شیک پوشی در کودکان می باشد:

 شرط اول زیبا بودن نظافت است و کوچک و بزرگ هم ندارد پس اگر می خواهید کودکتان زیباتر جلوه کند، بهتر است ابتدا به نظافت او اهمیت دهید و از همان کودکی به او حمام کردن، شستن دست و صورت، مسواک زدن، تمیز نگه داشتن ناخن ها و .. را بیاموزید زیرا هیچکس کودک کثیف را دوست ندارد.

رنگ های شاد و جذاب برای لباس بچه استفاده کنید :

در انتخاب رنگ لباس بچگانه وسواس و دقت خاصی به خرج دهید، انتخاب رنگ لباس بالا تنه با رنگ پوشاک پایین تنه از جمله شلوار باید هم خوانی داشته باشد.رنگ های متضاد مکمل یکدیگر و زیبایی خاصی به استایل کودک می دهند. آنها را به همراه رنگ مایه های دارای وضوح بالا انتخاب کنید یا شدت آن را برای یک ظاهر متین و آرام تغییر دهید.

مدل مو یکی از اصول مهم شیک پوشی در کودک :

فرزندنمان آنقدر زیباست که نیازی به مدل های عجیب و غریب مو نیست، سادگی بهترین مدل مو برای پسران است. برای دختران هم موهایی کمی بلند و ساده توصیه می شود، نه آنقدر بلند که رشد قدشان مختل شود و نه آنقدر کوتاه که زنانگی بویی نبرده باشد، موهایی که به صورت باز، دور شانه ی یک دختر بچه بریزد، بهترین و مناسب ترین مدل مو برای آنهاست.

 تأثیر رنگها بر جذابیت چهره کودکان

در زمان انتخاب و تهیه ی لباس برای فرزندان و کودکان خود  توجه بسیار زیادی به آن داشته باشید.، باید به تن خور لباس دقت فراوانی داشته باشید. زمانی تأثیر رنگها بر جذابیت چهره کودکان بیشتر خود را نشان می‌ دهند. که لباسی که انتخاب کرده ‌اید. کاملاً مناسبِ اندام فرزندتان باشند.

 رنگ لباس ‌های دخترانه و لباس های پسرانه

 سعی کنید در هنگام انتخاب و تهیه لباس برای فرزندانِ دخترِ خود؛ بیشتر از رنگ بندی ‌هایی مانند بنفش و صورتی استفاده نمایید.و همچنین در زمان انتخاب و تهیه ی لباس برای فرزندان پسر خود بهتر است که بیشتر از طیف آبی برای آن ها استفاده نمایید. زیرا این طیف تاثیر بیشتری بر جذابیت چهره ی آن ها خواهد داشت.

چند نکته مهم در مورد جذابیت:

  • از لباس های قدیمی و تنگ استفاده نکنید.
  • لباس های روزمره با لباس های مهمانی تفکیک کنید.
  •  دخترتان را مانند یک خانم بزرگ کنید.