اسکیت موجب تقویت رباط های عضلات فوقانی از جمله پا، ران، لگن، باسن وحتی عضلات کمر میشود به همین دلیل شما را از بد شکلی وچربی های اضافی این بخش های بدن رها می سازد.

نکات مهم برای آموزش اسکیت به کودکان

ایمنی کودک با تجهیزات مناسب

کلاه ایمنی، زانوبند، آرنج بند و مچ بند فرزندان را بپوشانید وچرخ های اسکیت آنها را بررسی کنید. زمانی که اسکیت را برای کودک تان تنظیم کردید، آموزش فنون ایستادن و هل دادن را شروع کنید.برای ایستادن شکل \/ ساده وبرای هل دادن انتقال فشار پا از یک پا به یک پای دیگر را آموزش می دهیم. فشار بر روی پای چپ و سپس فشار بر روی پای راست. به کودکان نزدیک شوید و برای اجرای حرکت توسط آنها صبور باشید.

انتظارتان از کودک، متناسب با سن او باشد.

کودکان 3 تا 5 ساله، عمدتا موقع اسکیت رولینگ، زمین می خورند و مدام باید بلند شوند. نیاز هست که کسی کنارشان باشد و به آنها روحیه بدهد تا از یادگیری اصطلاحا زده نشوند. در این سن فقط کافی ست که کودک بتواند تعادل خود را موقع اسکیت کردن حفظ کند و برای این کار باید حالت پاهای خود را بصورت \/ حفظ کند.

چه نوع اسکیتی مناسب کودکان است؟

شما می توانید به جای اسکیت رولر به فرزندانتان اسکیت خطی یا لاین را معرفی کنید.روش های ایستادن و هل دادن و… همه مشابه هم هستند و فقط تعادل بر روی اسکیت های خطی کمی دشوارتر است.

 شروع آموزش

آموزش را در خانه و ابتدا بر روی فرش یا کارپت شروع کنید، و به کودک خود اجازه دهید که به کفش اسکیت خود عادت کند و پای خود را با آن وقف دهد. این کار باعث می شود که کودک در مراحل بعدی اسکیت سواری احساس راحتی داشته باشد

 توقف و حرکت

توقف کردن را به او یاد دهید. در هنگام توقف یا ترمز اسکیت سوار باید زانو های خود را کمی خم کند و بر پاشنه پای خود به سمت پایین و عقب فشار وارد کند‌. در همین حین فرد باید وزن خود را بر پای مخالف بیاندازد، نه بر روی پایی که با آن ترمز انجام می شود. برای یاد دادن بهتر می توانید از تمرین “چراغ قرمز و سبز” استفاده کنید. از کودک خود بخواهید در یک مسیر مستقیم به سمت شما اسکیت سواری کند، هر وقت شما کلمه “چراغ قرمز” را به زبان آوردید، او باید ترمز کند، سپس چراغ را سبز کرده و این کار را چندین بار تکرار کنید.

تکنیک بال هواپیما

به او کمک کنید که قدرت حفظ تعادل خود را از همین آغاز کار بالا ببرد. باز کردن دست ها مانند بال هواپیما را که فراموش نکرده اید؟!

 مکان ایده آل برای تمرین های اولیه

وقتی آموزش را به محیط خارج از خانه منتقل کردید، یک مکان صاف و هموار را برای اسکیت سواری پیدا کنید. یک پارکبنگ عمومی خالی، حیاط آپارتمان یا پیست های مخصوص اسکیت بسیار مناسب اند. بیشتر کودکان دوست دارند اسکیت سواری را بر روی چمن نیز امتحان کنند، بنابراین با انتخاب یک مکان مناسب از این کار پیشگیری کنید تا به کفش اسکیت آسیب نرسد.

اسکیت سواری برای کودکان زیر 5 سال

  • اولین مورد این است که زمان شروع آموزش اسکیت برای کودکان حتما باید رعایت شود چرا که کودکان زیر پنج سال هنوز در برقراری تعادل خود مشکل دارند لذا خرید اسکیت برای این کودکان یعنی در معرض خطر قرار دادن آنها.
  • کودکانی که اسکیت بازی می کنند بخصوص کسانی که تازه شروع به آموزش دیدن کرده اند باید حتما از کلاه محافظ، مچ بند و زانو بند استفاده کنند حتی استفاده از محافظ دهان ودندان نیز می تواند از شکست دندان های آنها جلوگیری کند.
  • توصیه می شود برای شروع آموزش اسکیت به کودکتان از محیط هایی استفاده کنید که امن باشند بدین مفهوم که زاویه ها و لبه های تیز اطراف آن بوسیله محافظ لبه های تیز پوشیده شده باشد تا در صورت برخورد با آنها صدمه نبینند.
  • حتمااز اسکیت هایی استفاده کنید که اندازه پای کودک باشد این موضوع باعث برقراری بهتر تعادل در وی می شود.
  • از اسکیت سواری در محلی که برای دوچرخه سواری تعبیه شده است بپرهیزید. محلی برای اینکار مناسب است که خشک و مسطح بوده و به دور از تردد ماشین ها باشد.

تاثیر اسکیت بر روی رشد و قد کودکان

توجه داشته باشید که بسیاری از پزشکان نیز برای افزایش قد و رشد عضلانی کودکانی که در دوران رشد خود هستند، ورزش اسکیت را توصیه می کنند؛ چرا که همه آنها به خوبی می دانند این ورزش با داشتن فواید بی نظیر خود می تواند بهترین گزینه برای رشد و افزایش قد در کودکان باشد.

رشد قد کودکان

آیا شما نیز به دنبال افزایش قد کودک خود هستید؟ آیا می دانید چه ورزش هایی می تواند تاثیر مستقیمی را بر روی رشد و قد کودکان داشته باشد؟ آیا از تاثیر اسکیت بر رشد و قد کودکان اطلاع کافی دارید؟

از شما دعوت می کنیم که در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در خصوص تاثیر ورزش اسکیت بر رشد و قد کودکان را به دست بیاورید.

توجه داشته باشید که کودکان در زمان رشد خود نیاز به تغذیه و ورزش های مناسبی دارند تا بتوانند به راحتی رشد کرده و از قد بسیار ایده آلی نیز برخوردار باشند.

امروزه بسیار از پزشکان برای رشد و افزیش قد کودکان فقط تغذیه و رژیم های غذایی را توصیه نمی کنند چرا که این تجویز فقط درصدی از رشد کودکان را می تواند به عهده داشته باشد، به همین جهت در کنار و در راستای رژیم غذایی، کودکان می توانند انواع ورزش های مختلف را نیز انجام دهند تا از این طریق به قد و وزن ایده آل خود دست پیدا کنند.

توجه داشته باشید که کودک شما می توانند با انجام ورزش های صحیح و مصرف مواد غذایی بسیار سالم و مقوی به سرعت دوران رشد خود را طی کرده و از سلامتی بسیار بالایی نیز برخوردار باشند، البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که برخی از کودکان به دلیل داشتن مشکلات ژنتیکی دوران رشد، افزایش قد خود را به کندی سپری می کنند که در حال حاضر هیچ راه درمانی برای این امر وجود ندارد.

نکات مورد توجه در ورزش اسکیت برای افزایش قد

توجه داشته باشید که سلامتی و رعایت نکات ایمنی بسیار مهم تر از رشد و افزایش قد کودک شما می باشد به همین جهت توصیه می شود که در بررسی های تاثیر اسکیت بر رشد و قد کودکان به برخی از نکات توجه لازم را داشته باشید که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اگر کودک شما از توان جسمی مناسبی برای اسکیت برخوردار نیست او را وادار به این عمل نکنید.
  • قبل از هر تصمیم با پزشک مورد اطمینان در این باره مشورت داشته باشید.
  • تمام نکات ایمنی را برای انجام یک ورزش سالم برای کودک خود را رعایت کنید.

بهترین زمان برای بازی اسکیت برای افزایش قد

یکی از مهم ترین سوالاتی که در بررسی های تاثیر اسکیت بر رشد و قد کودکان وجود دارد و بسیاری از والدین نیز به دنبال پاسخ مناسبی برای این امر هستند، می توان به بهترین زمان انجام بازی اسکیت اشاره نمود.

کودکان از زمان تولد تا سن 18 سالگی خود دوران رشد و افزایش قد را طی می کنند و هر چقدر کودک شما زودتر وارد این حرفه شود، بهتر و بیشتر از هم نوعان خود می تواند رشد نموده و از قد بسیار ایده آلی نیز برخوردار باشد؛ به همین جهت توصیه می شود که در بهترین زمان ممکن کودک خود را با این ورزش استثنایی و بی نظیر آشنا ساخته و او را برای شرکت و انجام این ورزش دعوت کنید.

بی شک کودک شما بلافاصله بعد از انجام این ورزش عاشق آن شده و با علاقه و اشتیاق بیشتری به ورزش کردن ادامه خواهد داد و شما نیز می توانید به راحتی شاهد تاثیر اسکیت بر رشد و قد کودکان باشید.

تقویت اندام مختلف کودکان

مزایای آموزش اسکیت از کودکی بسیار بی شمار می باشد. اگر بخواهیم یکی از مهمترین مزایای آموزش اسکیت از کودکی را معرفی نماییم، می توان گفت مهمترین بخش این آموزش کمک به سلامتی کودکان و تقویت اندام آنها می باشد؛ لذا همانطور که می دانید ورزش اسکیت ، ورزشی است که با استفاده از دو کفش چرخ دار مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه کودکان در بدو رشدشان قرار دارند، باید به تقویت اندام آن ها نیز کمک نمود. این نوع از ورزش با توجه به این که پاها را درگیر می‌ کند، می‌ تواند ورزش مناسبی برای تقویت ران ها و عضلات پا باشد. یکی دیگر از مزایای آموزش اسکیت به کودکان این می باشد که کودکان با انجام این ورزش می ‌توانند، تعادل خود را به خوبی حفظ نمایند؛ در نتیجه با توجه به اینکه این ورزش یک ورزش تعادلی می باشد، در این راستا می تواند مزیت بسیار زیادی داشته باشد.