چرا پودر بچه برای کودکان ضرر دارد و مفید نیست؟

در مواقعی که از پودر بچه برای کودک یا نوزاد استفاده می‌شود همراه با بوی خوشایندی که از آن استنشاق می‌شود چون به صورت گرد یا پودر می‌باشد ذرات آن در داخل هوا نفوذ خواهد کرد.
و به آسانی هم خود مادر و هم کودک آن را با بوییدن به ریه‌های خود می‌فرستد. با این حال چون نوزاد یا کودک بدن ضعیف‌تری دارد این پودر به داخل ریه‌های کودک خواهد رفت و باعث ایجاد مشکلات تنفسی در او خواهد شد.
و این مشکل برای کودکانی که نارس به دنیا می‌آیند یا این که از بیماری‌های قلبی و عروقی رنج می‌برند که این بیماری‌های مادرزادی است بسیار بیشتر و خطرناک‌تر است. به این خاطر پودر بچه را به خانواده‌ها توصیه نمی‌کنیم زیرا این پودر شامل ماده‌ای به نام اتیلن اکسید است.

این پودر که بی رنگ است و دارای بوی خوشی است باعث ایجاد سرطان و عقیم شدن کودک در بزرگ سالی میشود. پودر بچه‌هایی با تالک درست می‌شوند و دارای ذرات ریزی هستند که با یک استنشاق وارد ریه‌های کودک می‌شود.
برخی از این پودر‌ها نیز دارای ذرات ذرت هستند که این ذرات درشت‌تر هستند و به علت درشتی این ذرات به شکل کمتری نوزاد می‌تواند آن را استنشاق نماید.
اگر نوزاد شما دچار مشکلات پوستی شده است سریع به دنبال پودر بچه نروید این پودر‌ها علاوه بر این که ضرر دارند پوست حساس و لطیف کودک شما را نیز از بین خواهد برد. برای بهبودی از پماد یا کرم برای درمان بیماری و مشکلات پوستی کمک بگیرید.
اگر بخواهیم رو راست باشیم استفاده از پودر بچه برای کودکان امری ضروری نیست، زیرا خود این محصول نیز اگر بر روی قسمتی از بدن قرار بگیرد باعث تجمع پودر می‌شود و خود باعث سوزش بیشتر می‌شود.
این پودر‌ها پوست نوزاد را خشک خواهند کرد به علت این که روی پوست را می‌پوشانند و نمی‌گذارند اکسیژن و رطوبت به پوست کودک برسد.

طریقه مصرف پودر بچه

اگر در شرایطی هستید که مجبور هستید از پودر بچه برای کودک استفاده کنید همه این موارد را در نظر بگیرید که کودک از مشکلات تنفسی رنج نمی‌برد یا نسبت به این پودر‌ها حساسیت ندارد. اگر کودک در برابر این پودر هیچگونه مشکلی نداشته باشد می‌توان این پودر را آن هم به شکل کم مصرف کرد.

برای پودر بچه آن را دور‌تر از قسمت و در هوا نپاشید آن را طوری بپاشید که ذرات آن در هوا معلق نشوند و کودک با یک استنشاق آن را به درون ریه‌های خود نفرستد. یا می‌توانید مقداری از این پودر را در داخل دستان خود ریخته و به آرامی‌ آن را بر روی پوست کودک بپاشید. اگر پودر بچه را برای کودک خود به کار برده‌اید و می‌خواهید آن را به حمام ببرید دقت کنید که جایی را که پودر زده‌اید را به خوبی تمیز کنید تا باقیمانده پودر بچه در قسمتی از بدن نوزاد قرار نگرفته باشد و در قسمتی از بدن نوزاد تجمع نیابد.

هر باری که می‌خواهید پوشک کودک را عوض کنید لازم نیست از در هر بار تعویض از پودر بچه استفاده نمایید. بسیار کم و محدود پودر بچه را مصرف نمایید البته تا جایی که امکان دارد این کار را انجام دهید.
پس همیشه برای این که محصولی را خریداری کنید عجله نکنید و قبل از خریدن حتما در مورد آن تحقیقات لازم را انجام دهید و حتما این سوالات را از خود بپرسید که:

  • آیا این محصول برای شما مفید است؟
  • آیا شما به این محصول احتیاج دارید یا خیر؟
  • آیا به این محصول نیاز فوری دارم؟
  • آیا این محصول از کیفیت خوبی برخوردار است؟

آیا محصولی را که می‌خواهم خریداری نمایم مشکل من را حل خواهد نمود و یا فقط صرف تبلیغات زیاد این محصول می‌خواهم آن را خریداری کنم؟

پماد مناسب برای رفع سوزش و التهابات پوستی

امروزه از پمادها برای تسکین سوزش‌ها و التهابات پوستی استفاده می‌شود که هم سالم‌تر و هم بهداشتی‌تر هستند و کودک را دچار مشکلاتی از این دست نمی‌کند. اگر اهل دارو‌های گیاهی هستید به شما توصیه می‌کنیم که از گیاهان دارویی بهره‌مند‌‌ شوید.

زیرا گیاهان دارویی هیچ ضرری را به کودک وارد نمی‌کنند و سالم‌تر هستند مگر در مواردی که کودک به گیاه دارویی حساسیت داشته باشد. در زمان حساسیت کودک به گیاه دارویی بهتر است دیگر از آن گیاه استفاده نشود و مورد‌ها و گزینه‌های بعدی را در نظر بگیرید. دیگر زمان آن رسیده است که اطلاعات خود را در رابطه با تمام وسایلی که برای کودک استفاده می‌کنیم بالا ببریم و بدون فکر محصولی را انتخاب نکنیم.

دیگر زمان‌های قدیم گذشته است که مادران ما بدون هیچ آگاهی از هر محصولی که به نظرشان می‌رسید مفید است استفاده می‌کردند و آگاهی لازم از عواقب آن را نداشتند و خود را درگیر مشکلات بعدی استفاده از محصول می‌کردند البته این درگیری به شکل ناخواسته رخ می‌دهد چون اطلاعاتی در این باره نداشتند.