باربی یک عروسک زیبا و دوست داشتنی است که محبوبیت زیادی در میان کودکان و همچنین بزرگسالان ایجاد کرده است.کلمه باربی به تدریج به معنای دختران و زنان زیبا به کار می‌ رود.برای اطلاعات بیشتر درباره باربی در این مقاله با ما همراه باشید:

نام کامل باربی باربارا میلِسِنت روبرتز است.

تولد باربی

پیش از باربی، عروسک‌های کودکان اغلب شبیه بچه و نوزاد ساخته می‌شدند،باربی برخلاف عروسک‌هایدیگر، زنی بود با پا‌های کشیده و مو‌های بور و چشم‌های درشت که طبق شخصیت یک کمیک‌ بوک طراحی شده بود. هندلر با الهام از بیلد لیلی عروسک باربی را به نام دخترش باربارا و بعد‌ها نسخه مذکر آن را به نام پسرش، کن، طراحی کرد.

چه تعداد کارتون باربی ساخته شده است؟

در کل 38 مجموعه کارتون باربی ساخته شده است و یکی در حال ساخت می باشد که به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

  • باربی راکرها:

گروه راک باربی یک تور جهانی موفق را تشکیل میدهد و تصمیم می گیرد آخرین کنسرت را در فضا برای تبلیغ صلح جهانی اجرا کند

  • باربی در فندوق شکن(Barbie in the Nutcracker)

 کلارا یک فندق شکن از عمه اش دریافت می کند که مدعی است در آن قلب یک شاهزاده وجود دارد. کلارا کنار درخت کریسمس به خواب می رود و بیدار می شود تا فندق شکن خود را ناگهان زنده ببیند و با ارتش موش به رهبری پادشاه موش شرور مبارزه کند.

  • باربی در نقش راپونزل(Barbie as Rapunzel)

راپونزل زن جوانی با موهای بلند و قد بلند است که به عنوان خدمتکار جادوگر شیطان صفت گوتل زندگی می کند و در خانه ای جادویی خلوتی در جنگل زندگی می کند. او با پنه لوپه، اژدهای جوان و هابی، خرگوش مضطرب، همنشینی پیدا می کند. او وقت خود را صرف نقاشی از مکان هایی می کند که آرزوی رفتنش را دارد.

  • باربی دریاچه سوان (Barbie of Swan Lake)

اودت زن جوانی است که با پدر و خواهرش در دهکده ای کوچک زندگی می کند و در نانوایی خانوادگی کار می کند. این داستان دختر جوابی را نشان میدهد که خود را ترسو تصور میکند.و یک روز در جنگلی اسرار آمیزی است که پی میبرد تنها کسی که میتواند این جنگل را از دست جادورگر بد ذات نجات دهد خودش است.

  • باربی شاهزاده و گدا

 دو شخصیت مختلف از باربی را تعریف  می‌کند: یکی به‌عنوان پرنسس و دیگری به‌عنوان دختر فقیر. این دو شخصیت بسیار به یکدیگر شباهت دارند.

کلام آخر در مورد کارتون باربی:

باربی را می‌توان عروسکی بدانید که نه تنها قلب تمام مجموعه‌داران عروسک را اشغال کرده است، بلکه بسیاری از فیلمسازان را نیز به تلاش واداشته است. با ساخت مجموعه‌ای از کارتون باربی سازندگان به این عروسک نه تنها جان بخشیدند، بلکه باعث شدند تا باربی بر زندگی طرفدارانش تاثیرگذار باشد. اگر یکی از طرفداران باربی هستید، و یا کسی را که طرفدار او است را می‌شناسید و تصمیم دارید این عروسک را به‌عنوان کادو به او بدهید،اکثر فیلم‌های باربی در قالب انیمیشن ساخته شده‌اند و در سبک‌های ماجراجویی، اکشن و خانوادگی قابل تماشا است.