یکی از مشکلاتی که این روز ها به شدت گریبان گیر نسل جدید شده است کم تحرکی و استفاده از بازیهای رایانه ای و تبلت و کنسول های بازی می باشد که می تواند آسیب های بسیر زیادی به سلامتی و رشد فکری کودکان وارد کند.

در واقع شن بازی با ایجاد فضایی سالم و استاندارد باعث افزایش مهارت های حرکتی کودکان شده و هیجان زیادی در آنها ایجاد می کند، و به همین علت است که در طی چندین سال گذشته به یکی از شش ابزار اصلی بازی در تمامی کشورهای پیشرفته جهان تبدیل شده است. ولی شاید این سوال هم برای شما پیش بیاید که چرا شن بازی تا این میزان برای افزایش هوش و مهارت کودکان اهمیت پیدا کرده است.

شن جادویی چیست؟

شن های جادویی که به شن رنگی بازی نیز شهرت دارند، به عنوان یکی از مفیدترین و بهترین اسباب بازی ها برای کودکان شناخته می شوند. شن های بازی از شن معمولی با ترکیبات پلیمری تهیه می شوند که دارای بافت خمیری می باشند ولی تمام خصوصیات شن و ماسه را دارند و برخلاف خمیر بازی، سفت و سخت نمی شوند. شن های رنگی دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می باشند که با استفاده از آن می توان انواع و اقسام اشکال را درست کرد. با توجه به خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد شن های جادویی، استقبال زیادی از این محصول در سراسر جهان شده است. شن های جادویی دارای برندهای مختلف، رنگ بندی های متنوع و سایزهای حجمی گوناگونی می باشد. این اسباب بازی به یکی از محبوب ترین بازی ها میان کودکان تبدیل شده است و شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود از هریک از آنها استفاده کنید.

بـازی با شن جـادویـی

با وجود تنوع اسباب بازی‌ها در مغازه‌های ویژه کودکان انتخاب بهترین وسیله بازی برای والدین حداقل ازسن 3سالگی به بالا سخت است. زیرا والدین امروزی بیشتر تمایل دارند وسایل بازی را برای فرزندشان فراهم کنند که هم از معیارهای استاندارد جهانی برخوردار باشد و هم رشد هوشی و فکری فرزندشان را افزایش دهد. بنابراین والدین پیش از انتخاب وسیله بازی بهتر است اطلاعاتی درباره ویژگی کودک در هر دوره سنی و اسباب بازی مخصوص آن دوره به دست آورند.یکی بهترین اسباب بازی ها در این سن بازی با شن و ماسه و خمیرو… میباشد

مزایـای بـازی با شن جـادویی

این مورد سبب می شود میزان خلاقیت ذهنی کودک به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.شن های جادوی دارای قالب هایی هستند که در ان انواع اشیا از جمله خودرو و حیوانات قرار داده شده و کودکان می توانند انواع فضاهای طبیعی و حیات وحش را با آن طراحی کنند و ساعت ها سرگرم شوند.شن جادویی هیچ گونه خطر و عارضه ای برای کودک ندارد.زیرا این محصول دارای رنگ خوراکی و چسب طبیعی ذرت می باشد که برای سلامتی کودک به هیچ وجه مضر نمی باشد.

مزیت بسیار بزرگ شن جادویی در این است که می توانید علاوه بر رنگ های شاد آن را برای بارها و دفعات متعدد استفاده کرد و این اطمینان را داشته باشید که شن جادویی اصل هیچ گاه خاصیت چسبندگی خود را از دست نخواهد داد.

از دیگر مزایای شن جادویی برای کودکان ایجاد روحیه کار گروهی می باشد و بچه ها می توانند با تقسیم کار هر کدام مسئولیت قسمت های مختلف کار را بر عهده بگیرند و در نهایت آنچه ساته اند را باهم ترکیب کنند و به اشتراک بگذارند.

دلیل استفاده از شن های جادویی چیست؟

یکی از نیازهای اساسی کودکان، شن بازی و خاک بازی می باشد که هر انسانی در دوران کودکی باید این بازی را انجام دهد. یکی از محبوب ترین و بهترین اسباب بازی ها در دنیای امروزی، شن های جادویی می باشند که مورد استقبال بسیاری از کودکان قرار گرفته است. شن های رنگی بازی علاوه بر ایجاد سرگرمی برای کودکان، باعث افزایش خلاقیت و تقویت ذهن کودک خواهد شد و به همین منظور استفاده از این اسباب بازی بسیار فراگیر شده است. بسیاری از کلینیک های روانشناسی از این ابزار بازی به منظور درمان استفاده می کنند و خرید شن بازی را به شدت به والدین توصیه می کنند تا با آن بخشی از نیازهای کودک خود را برطرف نمایند. این محصول دارای مجوز بهداشت می باشد و انعطاف پذیری آن سبب شده است که کودکان بتوانند اشکال مختلفی را با شن رنگی بازی بسازند.

مشخصات شن جادویی چیست ؟

  • شن های جادویی باعث می شوند قدرت تخیل کودک افزایش یابد.
  • مهارت ذهن و دست و هماهنگی آن ها با هم را افزایش می دهد.
  • برای پوست های حساس کودکان هیچ ضرر و خطری ندارد.
  • به وسیله ای اشکال و قالب های مختلف در شن جادوئی  شما میتوانید دو شکل حیوان و یا قلعه رو به راحتی بسازید.