راهنمای خرید هدیه مناسب کودک

کودکان نو گل‌ های زندگی ما هستند و آینده سرزمین ما به دست آن ها خواهد بود. در این مقاله سعی می کنیم به مهمترین سوال یعنی انتخاب هدیه مناسب کودک که دغدغه خیلی از خانواده ها خواهد بود با دقت جواب بدهیم.

برویم سر اصل مطلب، شما با خرید هدیه مناسب کودک علاوه بر این که آن را برای فرزندان خود جهت خوشحالیشان تهیه می کنید جنبه آموزشی و تشویقی دارد.بنابراین این موضوع خیلی مهم است که شما چه زمانی اقدام به خرید هدیه مناسب کودک می کنید و چه نوعی از کادو تولد کودک را باید خریداری کنید.

خرید هدیه مناسب کودک برای انواع مناسبت های مهم

هدیه مناسب کودک برای تولد: خرید هدیه مناسب کودک بسیار لذت بخش و شیرین است وقتی که یک مهمانی تولد برای کودک دلبندتان برگزار می کنید و چند تا از دوستانش را دعوت می کنید و یک جمع شلوغ را برایش مهیا می کنید او را بسیار خوشحال می کنید وقتی نوبت به فوت کردن شمع های روی کیک می رسد ممکن است فضا مه مانند شود پس بهتر است مراسم را در یک سالن مختص برای تولد یا رستوران و حتی دنیای بازی برگزار کنید همه این موارد را کودکتان احساس می کند. شما با توجه به جنسیت کودکتان می توانید هدیه تولد پسر بچه یا هدیه تولد برای دختر بچه تهیه کنید.

هدیه مناسب کودک برای عید نوروز: سال نو یا همان ایام عید نوروز یکی دیگر از مناسبت ‌های مهم کشور ما محسوب می شود که فرزندانمان بی صبرانه منتظر هستند که تعطیلات عید فرا برسد به مهمانی های مختلفی بروند عیدی بگیرند پس می توانید آن ها را بیش از آن چیزی که تصور دارند خوشحال کنید و هدیه مناسب کودک برای این ایام را برایشان مهیا کنید. اصلا نگران نباشید شما با توجه به سن فرزندتان می توانید هدیه مناسب کودک را خریداری نمائید.

کارنامه ای : این نوع از هدایا بیشتر جنبه آموزشی و تشویقی خواهند داشت و هدیه مناسب کودک برای مواردی چون ورزشی،موفقیت در مدرسه یا هر کاری،تخصص یافتن در رشته های نقاشی،موسیقی و… می تواند باشد که بسیار کودک را تشویق خواهد کرد و باعث می شود که موفقیت های آن تکرار شود.

بهترین خرید هدیه مناسب کودک

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که حالا باید کار کنیم ؟ چطور میشه خرید کرد؟ اصلا چی بخریم؟

خب قبل از هر چیزی باید بدانید از بهترین های هدیه مناسب کودک هیچگونه لیستی وجود ندارد در واقع شما اگر متناسب با شرایط فرزندتان انتخابی درست داشته باشید می توانید بهترین هدیه را برای کودکتان خریداری نمائید.

خب تا به اینجا با توجه به موقعیت و علاقه فرزندتان می توانید هدیه مناسب کودک را خریداری نمائید البته یک سری نکات به هنگام خرید هدیه مناسب کودک می باشد که بسیار می تواند به شما در شادی فرزندتان کمک کند چون خرید هدیه مناسب کودک به همین راحتی ها هم که نیست!

ممکن است این سوال را بپرسید که کودکتان با هم سن و سال های خودش کمی متفاوت است و از لحاظ روحی دارای پیچیدگی و قابل تشخیص نیست باز چگونه می توانم خرید هدیه مناسب کودک را برای فرزندم به درستی انتخاب کنم؟در واقع ما سعی کردیم در این مقاله شما را با نکات اصلی که نیاز است هنگام خرید هدیه مناسب کودک رعایت کنید را نوشته ایم امیدواریم که برای شما سودمند و مفید واقع شود.

حتما شما نباید هدیه گران قیمتی را خریداری کنید همین که یک هدیه ارزان قیمت برای فرزندتان تهیه کنید و او را شگفت زده کنید عالی است پس به نکات زیر دقت کنید:

نکات مهم در خرید هدیه تولد پسر بچه ها و یا هر مناسبت دیگری

در هنگام خرید هدیه تولد پسر بچه ها یا هر نوع مناسبت دیگری، اگر می خواهید برای او اسباب بازی خریداری کنید حتما به سن درج شده بر روی اسباب بازی ها دقت نمائید زیرا خرید هدیه مناسب کودک باید متناسب با سن فرزندتان باشد پس می بینید که زیاد هم انتخاب کردن و تهیه هدیه آنقدر ها هم سخت نیست. این نکات را هم می توانید برای کودکان شش ساله به کار ببرید.

یادتان نرود در هیچ کدام از مناسبت های یاد شده از هدایای کمک آموزشی استفاده نکنید چون ممکن است کودک شما ذهنیت بدی پیدا کند ولی اگر هم می خواهید برای فرزند خود از اینگونه هدایا خریداری کنید می توانید در مناسبت های همینجوری از این هدایا استفاده کنید.

حتما این نکته را فراموش نکنید که اگر خواستید همزمان هدیه تولد برای دختر بچه خریداری کنید یادتان باشد که شبیه هم نباشند چون هدیه تولد پسر بچه با هدیه تولد برای دختر بچه کاملا با هم متفاوت هستند.

ممکن است کودکتان پس از این که هدیه را باز کرد اصلا خوشحال نشود شما سعی کنید حواسش را پرت کنید ولی بهتان بر نخورد با او صحبت کنید و او را مشغول بازی کردن نمائید.

از خرید هدیه نامناسب برای کودکتان که گران قیمت است بپرهیزید و فقط ملاک شما این نباشد چون هم سن و سال های او دارند حتما کودکتان باید داشته باشد مثلا برای کودک 7 ساله نباید گوشی هوشمند خرید پس قبل از خرید هدیه مناسب کودک خوب دقت و تفکر کنید.

هرگز برای کودکتان به هنگام مناسبت لباس نخرید چون باعث خوشحالی وی نمی شود ولی اگر مجبور شدید می توانید کفش ورزشی و نمونه های این چنینی برایش خریداری کنید.شما می توانید با خرید بازی در دنیای بازی ها که بسیار هدیه مناسب کودک شما خواهد بود او را خوشحال کنید.

نکات مهم در خرید هدیه تولد برای دختر بچه ها

دختر بچه ها اصولا دارای روحیه آرام تری هستند و شما خیلی راحت با خرید هدیه مناسب کودک مثل یک عروسک می توانید باعث خوشحالی او شوید. این نوع عروسک می تواند با توجه به سن کودکتان مثلا اگر دختر بچه شما 9 سال دارد عروسک باربی مناسب است و اگر 3 سال دارد خرس عروسکی متناسب است.

اگر یادتان باشد گفتیم که برای پسر بچه ها لباس نخرید اما برای دختر بچه ها می توانید لباس خریداری کنید و حتما این هدیه مناسب کودک شما باشد به طوری که لباسش مثل پرنسس ها باشد چون دختر بچه ها عاشق اینجور لباس ها هستند ولی این مورد برای دختر بچه های یک ساله زیاد مناسب نیست.

ابزار نقاشی بهترین هدیه مناسب کودک دختر است زیرا دختر بچه ها عاشق بازی های آرام هستند و این هدیه باعث خوشحالی آن ها می شود.

بعضی از والدین برای این که کادو تولد دخترانه تهیه کنند اقدام به خرید جواهرات و از این قبیل هدایا می نمایند که متاسفانه این هدیه مناسب کودک شما نیست پس سعی کنید حتما هدیه ای را تهیه کنید که کودکتان ارزشش را بتواند درک کند.

از خرید کادو دخترانه و پسرانه تکراری آن هم در فاصله های نزدیک به هم بپرهیزید چون باعث می شود برای کودک هیچ لذت و شوقی ایجاد نکند و ارزش کادو را پایین بیاورد حتی اگر شما دوست دارید او را خوشحال کنید پس سعی کنید هدایای متفاوتی برای او خریداری نمائید.

بازی های فکری هدیه مناسب کودک دختر شما نمی باشد زیرا به این گونه بازی ها علاقه ی چندانی نشان نخواهند داد بیشتر به بازی هایی که باعث ارتباط می شود علاقه دارند البته ممکن است در این بین استثنائاتی وجود داشته باشد. بنابراین خرید هدیه مناسب کودک خود را جدی بگیرید.

نی‌نی‌های کوچولو

مطمئن باشید مامان و بابای نوزاد و پدربزرگ و مادربزرگش هر چه که لازم داشته برایش خریده‌اند. همه برای آمدن بچه‌ تازه ذوق‌زده هستند، بنابراین سیسمونی‌اش کامل است و لباس‌هایی که دارد بیشتر از نیازش است. آنقدر که خیلی از آن‌ها را وقت نمی‌کند بپوشد و برایش کوچک می‌شوند. بنابراین لباس خریدن برای نوزاد اصلا به صلاح نیست. مگر این‌که بخواهید وسایل تزئینی برایش بخرید.

خرید لباس نوزادی:

یک تل بامزه برای دخترها و کلاه یا شال برای پسرها انتخاب خوبی است.

هدیه دادن کتاب:

هدیه خلاقانه‌تر برای نوزاد یک کتاب است. مثلا کتاب تقویت هوش نوزاد یا کتاب‌های دیگری که به درد مادرانی می‌خورد که نوزاد دارند، هدیه خوبی برای نوزادهاست.

خرید پوشک برای نوزاد:

اما باز هم اگر دنبال هدیه‌ای کاربردی می‌گردید که پدر و مادر را خوشحال کند و به درد نوزاد بخورد، می‌توانید پوشک بخرید. پوشک گران‌تر از چیزی شده که فکر می‌کنید و یک بسته پوشک چیزی است که هر نوزادی لازم دارد. یادتان باشد هر نوزاد از پوشک خاص با اندازه خاصی استفاده می‌کند. پس لازم است قبل از خرید از مامان نی‌نی بپرسید چه پوشکی برایش می‌گیرد.

هدیه دادن وسایل حمام نوزاد:

از دیگر هدیه های مناسب برای نوزادان، خرید وسایل حمام است. معمولا مادران نسبت به حمام کردن نوزاد، استرس و اضطراب دارند، بنابراین هدیه دادن وسایل حمام اغلب می تواند به کاهش استرس کمک کند.

خرید آلبوم عکس برای نوزاد:

مادرها و پدرها اغلب دوست دارند تمام لحظه های فرزند دلبندشان را ثبت کنند، به همین دلیل هدیه دادن یک آلبوم عکس می تواند آنها را خوسحال کند.

خرید اسباب بازی های موزیکال:

هدیه دادن اسباب بازی های موزیکال می تواند برای نوزادان بسیار جذاب باشد، زیرا آنها امکان بازی کردن ندارند ولی خرید اسباب بازی های موزیکال که صدا یا نور دارند، برای آنها بسیار جذاب است.

خرید ملافه برای نوزاد:

یکی دیگر از کادوهای کاربردی و بسیار پرمصرف ملافه است. امروزه ملافه های متنوع با طرح های جذاب در دسترس هستند، انتخاب یک ملافه لطیف و قشنگ برای هدیه دادن، می تواند یک ایده خوب و کاربردی باشد.

خرید وسایل تزئینی:

خرید قاب عکس، چراغ خواب کودک و برچسب های دیواری هم ایده مناسبی است.

خرید پستانک:

خرید پستانک های جذاب هم یکی دیگر از کاربردی ترین هدیه ها است، زیرا هیچ چیز مثل یک پستانک نوزادان را آرام نمی کند تا مادر و پدر کمی استراحت کنند. امروزه مدل های مختلفی از پستانک در بازار موجود است که انتخاب شما را راحت تر می کند.

خرید وسایل بهداشتی برای مراقبت از پوست نوزادان:

نوزادان دارای پوست حساس و لطیفی هستند، به همین دلیل یکی دیگر از گزینه های مناسب برای هدیه دادن به نوزاد، خرید محصولات مراقبت از پوست نوزادان، مانند لوسیون بدن، دستمال مرطوب بچه، روغن ماساژ، صابون بچه و … است.

هدیه دادن شیشه شیر:

یکی دیگر از گزینه های مناسب برای هدیه دادن به نوزاد، خرید شیشه شیر در اندازه های مختلف و نوک پستان های اضافی است. علاوه بر این مورد، شما می توانید هدیه های دیگری مانند پد پستان، پمپ پستان، بطری و … بگیرید.

هدیه دادن ساک نوزادی:

خرید ساک نوزادی از دیگر هدیه های مناسب و ایده آل برای هر پدر و مادری است.

کادوهای دست ساز:

شما می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و یک هدیه دست ساز بی نظیر مانند، جوراب یا کلاه بافتنی، اسباب بازی های دست ساز، پتو و… برای نوزاد درست کنید.

کوچولوهای مهدکودکی

برای بچه‌های 3 تا 5 سال می‌توانید هدیه‌های متفاوت‌تری بخرید.

خرید خمیر بازی:

خمیربازی یا رنگ انگشتی علاوه بر اینکه بچه‌ها را خوشحال می‌کند خلاقیت آن‌ها را بالا می‌برد.

خرید سی‌دی‌های کارتون و بازی:

سی دی های بازی و کارتون هم برای بچه‌ها در این سن قابل استفاده است.

ماه و ستاره شب‌رنگ:

ماه و ستاره شب رنگ هم هدیه‌ای مناسب برای بچه‌ها، به‌خصوص بچه‌هایی است که تازه می‌خواهند به تنهایی در اتاق خودشان بخوابند. این ماه و ستاره‌ها به سقف می‌چسبند و وقتی چراغ را خاموش می‌کنید می‌درخشند و آسمان اتاق کودک‌تان را شبیه آسمان کویر می‌کنند.

لباس شخصیت محبوب کارتونی کوچولوها:

لباس شخصیت محبو کارتونی بچه ها هم بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید آن‌ها را خوشحال می‌کند. اگر کودک به عروسک یا شخصیت کارتونی خاصی علاقه دارد، یکی از زیباترین کارهایی که می‌توانید بکنید این است که عکسش را بگیرید، از یک عکاسی بخواهید آن عکس را کنار شخصیت محبوب کودک مونتاژ کند و به شکل تابلو برای‌تان چاپ کند. این با یادماندنی‌ترین هدیه برای کودک محبوب شماست. حتی می‌توانید عکس آماده شده را به دفاتر تبلیغاتی بدهید تا آن را روی تی‌شرت، لیوان یا ظرف غذا بیندازند و آن را به کودک هدیه کنید.

خرید خوراکی های خوشمزه:

خوراکی‌های بامزه برای هر بچه‌ای خوشایند است. یک بسته پاستیل، مارش ملون، آدامس با جعبه‌های متفاوت یا خوراکی‌های جالبی که بچه در حالت عادی نمی‌خورد، می‌تواند او را خوشحال کند. البته توجه کنید قبل از خرید خوراکی سن کودک را مد نظر قرار دهید. مثلا پاستیل برای بچه یک ساله مناسب نیست.