اسب پونی من:

 اسب های پونی بدن های رنگارنگ و نماد های منحصر به فرد در یک طرف یا دو طرف بال های هود دارند.

در اصل اسباب بازی برای دختران می باشد.

تاریخچه اسب های پونی:

خط تولید پونی اولین باردر امریکا و سطح جهان اجرا شد.

محبوبت این اسب های از سال ۱۹۹۰ شروع شد.

این عروسک از پلاستیک ساخته شده بود و قابلیت حرکت دادن پاها و دمش را داشت و حدود ۱۰ اینچ طول داشت. روی اسبها نماد های رنگی مانند صورتی، زرد، آبی مشخص شده بودند. بعد ها تغییراتی در آنها ایجاد کردند سر اسب را کوچکتر کردند چشم ها را درشت تر شد و اسبها قد بلند تر شدند

یک مزرعه نیز بعدها به نام پونی لند به این مجموعه دادند. تبلیغات بسیاری برای این محصولات جدید انجام شد از جمله عکس های پونی را بروی مجلات عطر کاغذ کادو و کتاب های رنگی و … قرار دادند و یک بازی کامپیوتری از ان را تولید کردند.

شخصیت های اسب های پونی :

هر اسب دارای یک شخصیت خاص و نام مخصوص به خود را گرفت مانند توالایت، پینیکی Pinkie Pie، رین بو Rainbow Dash، اسپیک Spike، اپل جک Applejack، راریتی Rarity ، فلاتر شای Fluttershyو...

توایلایت اسپارکل

این شخصیت، کاراکتر اصلی داستان است. او یک اسب شاخدار زیبا و بنفش رنگ است که دائما در حال مطالعه است و نیروهای خارق العاده ای دارد که او را متمایز و خاص می کند.

اپل جک

یک اسب معمولی نارنجی رنگ است  که قدرت بالایی دارد و ورزشکار است. او بسیار مهربان است و همیشه در انتظار کمک رساندن به باقی افراد در سرزمین جادویی است.

رین بو دش

رین بو دش یک پونی اسب بالدار است که بسیار قدرتمند و شجاع است. او یک پگاسوس آبی رنگ با یال و دم رنگین کمانی است.

پینکی پای

پینکی پای یک اسب زمینی صورتی با یال و دم سرخابی است که بسیار سبک سر و شاداب است.

فلاتر شای

فلاترشای یک پونی زرد رنگ است که یال و دم صورتی رنگ دارد. او بسیار خجالتی و آرام است، به خصوص وقتی در کنار دیگران قرار می گیرد، اما بسیار مهربان است و عشق بی حد و اندازه ای نسبت به حیوانات و دوستانش از خود نشان می دهد.

اسپایک

اسپایک یک اژدهای کوچک سبز و بنفش جوان است. او دستیار و بهترین دوست توایلایت است. این اژدهای دوست داشتنی از وقت گذراندن با پونی ها بیشتر از اژدهاها لذت می برد.

داستان پونی کوچولو درباره ی چیست؟

این انیمیشن راجع به زندگی یکی از شاگردان پرنسس سلستیا به نام توایلایت است که یک پونی کوچولوی دوست داشتنی و مهربان است که در سرزمینی جادویی با پونی های دیگر زندگی می کند و راجع به دوستی و ارتباط دوستانه روز به روز بیشتر می آموزد. این پونی کوچولوها که اسب های کوچک شاخداری هستند، هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند، مثلا اپل جک یک اسب شاخدار سخت کوش است. یا رینبودش یک است شاخدار مهربان و فعال است. فلاترشای یک پونی کوچولوی ترسو است و همه ی این پونی کوچولوها در کنار یکدیگر به تجربیات مختلف می پردازند و راجع به دوستی و دوستی جادویی می آموزند. در هر قسمت با مشکلات متفاوتی مواجه می شوند و سعی می کنند آن ها را حل کنند و در این راه به یکدیگر کمک می کنند.