هنگامی‌ که برای خرید سیسمونی کودک وارد بازار می‌شوید وسایل زیادی نظر شما را جلب خواهند کرد. یکی از وسایلی که برای کودک ضروری است و همیشه در طول عمر خود و در بزرگسالی نیز از آن زیاد استفاده خواهد کرد وسیله‌ای جز حوله نیست.
هنگامی‌ که می‌خواهید برای نوزاد حوله بخرید باید بسیار در خریدن آن دقت کنید تا با مشکل بر نخورید. این را در نظر بگیرید که پوست نازک و حساس کودک شما در بدو تولد و چه در سال‌های بعدی از زندگی خود بسیار حساس و لطیف است.

جنس حوله کودک

باید دقت کنید حوله‌ای را که انتخاب می‌کنید کمترین پرز را داشته باشد و لطیف باشد. باید از لطافت خوبی برخوردار باشد تا هنگامی‌ که بدن نوزاد با آن در تماس می‌شود کودک دچار اذیت نشود یا این که بخاطر زبر بودن حوله از آن خوشش نیاید.
البته خیلی از افراد هنگامی‌ که این حوله‌ها را خریداری می‌کنند بعد از آن که با زبری این حوله‌ها برخورد کردند آن‌ها در داخل نرم کننده‌ها قرار می‌دهند. هنگامی‌ که حوله را در مدتی داخل نرم کننده قرار می‌دهید درست است که باعث خواهد شد حوله نرم شود اما شما باید دائما این کار را انجام دهید.
در طول زمان باعث خواهد شد که به بافت‌های حوله آسیب وارد شود و حوله از بین برود. پس بهتر است هنگام خرید سیسمونی نوزاد به جنس حوله دقت کنید.

بهترین موادی که در داخل حوله‌های خوب و مرغوب استفاده می‌شود پنبه است. اگر بتوانید حوله‌ای از جنس پنبه را بدست آورید بسیار خوب است زیرا این حوله‌ها که از جنس پنبه هستند بسیار نرم و لطیف هستند. حوله‌هایی که جنس‌های خوبی دارند صد در صد جنس آن‌ها از پنبه است. هر چه پنبه‌ای که در داخل حوله استفاده شده است خالص‌تر باشد حوله نرم‌تر خواهد بود.
اما اگر در حوله ناخالصی وجود داشته باشد حوله از نظر مرغوبیت خود در سطح پایینی قرار خواهد گرفت و این که از لطافت حوله کاسته خواهد شد. حوله‌ای را که می‌خواهید خریداری کنید ابتدا به جنس حوله دقت کنید و بعد از آن نیز به بافت حوله دقت کنید یعنی حوله را بررسی کنید و ببینید بافت‌های حوله به هم چسبیده‌اند و فشرده شده‌اند یا این که از هم باز و متراکم‌اند.
اگر به هم فشرده هستند که این حوله خوب و با کیفیتی است ولی اگر متراکم هستند حوله از جنس خوبی برخوردار نیست. زیرا حوله‌هایی که دارای جنس خوب باشد و کل حوله از پنبه درست شده باشد یک خاصیت دارد و آن هم این است که جاذب خوبی برای آب هستند. به سرعت آب را از سطح بدن کودک می‌گیرد و بدن کودک به خوبی خشک خواهد شد. اگر بخواهید بدانید که حوله‌ای را که می‌خواهید بخرید خوب است یا نه آن را در دست بگیرید و وزن کنید بعد از آن که آن را وزن کردید متوجه خواهید شد که آیا سبک است یا سنگین!

استاندارد مشخص برای حوله نوزاد

اگر دیدید که حوله سنگین است پس احتمال را به این بدهید که حوله خوب و با کیفیتی است ولی اگر حوله سبک بود خواهید دید که حوله بی کیفیت است و از الیاف خوبی در آن استفاده نشده است. از حوله‌هایی استفاده کنید که برای کودک حساسیت ایجاد نکند.
پوست کودک از حساسیت زیادی برخوردار است هنگامی‌ هم که کودک را به داخل حمام می‌برید این حساسیت بیشتر خواهد شد و پوست کودک نازک‌تر خواهد شد. حوله اگر مناسب کودک نباشد باعث خواهد شد که پوست دچار قرمزی و یا خارش پوست شود.
پس در هنگام خرید حوله کودک به ضد حساسیت بودن آن نیز توجه کنید. در سال‌های اخیر حوله‌هایی تولید شده‌اند که دارای عطر‌های خوشبویی هستند این عطر‌ها اصلا خوب نیستند و نباید این حوله‌ها را خریداری کنید زیرا از مواد شیمیایی در داخل آن‌ها استفاده شده است.
با استفاده از این مواد شیمیایی در داخل تار و پود این حوله‌ها باعث ایجاد حساسیت خواهد شد. چون ممکن است که کودک به این عطر‌ها حساسیت داشته باشد. و با تنفس این عطر به سیستم تنفسی خود لطمه وارد کند.

حوله‌هایی که در بازار وجود دارند دارای رنگ‌های جذاب و شاد زیادی هستند اما باید دقت کنید که فقط به خوشرنگ بودن حوله دقت نکنید و موارد دیگری را نیز در نظر بگیرید. بهتر است از رنگ‌های روشن و سفید برای رنگ حوله کودک خود استفاده کنید.
زیرا رنگ روشن طبیعی‌تر است و این که اگر بعد از مدتی حوله کثیف شد به خوبی بر روی حوله‌های با رنگ روشن این کثیفی خود را به نمایش خواهد گذاشت. با این حال فقط منتظر نباشید تا حوله نوزاد کدر شود تا آن را بشویید بلکه بعد از هر دفعه استفاده آن را با مواد شوینده خوب و مناسب بشویید.
هنگامی‌ که می‌خواهید حوله‌ای را خریداری کنید بهتر است در رنگ دقت کنید اگر می‌خواهید از رنگ‌های جیغی که در داخل بازار وجود دارد استفاده کنید بهتر است بدانید که رنگ حوله باید ثابت باشد.
نه این که بعد از یک بار شستشو رنگ خود را باخته و به عبارتی رنگ پس بدهد. این حوله‌ها مناسب نیستند و همین طور باید در شستن آن‌ها احتیاط کرد زیرا همیشه رنگ پس می‌دهند و این باعث خواهد شد که اگر لباس یا حوله‌ای را با آن بشویید رنگ بر میدارد.
لباس‌ها را خراب می‌کند پس اگر چنین حوله‌ای را در خانه دارید بهتر است آن را جدا بشویید.
در هنگام خرید حوله باید بدانید که در چه بسته بندی قرار دارد تا از بهداشتی و تمیز بودن آن اطلاع حاصل کنید.

با این حال اگر حوله‌ای را که خریداری کرده‌اید داخل بسته بندی خوب و مناسبی قرار دارد باز هم هنگامی‌که حوله را از داخل جعبه در می‌آورید حتما آن را بشویید. تا دیگر خیال‌تان از تمیز بودن آن راحت باشد.
هنگامی‌ که حمام کردن نوزاد به اتمام می‌رسد حوله را بر می‌دارید و به دور نوزاد بپیچید. بعد از آن شروع به خشک کردن بدن نوزاد کنید. زیر بغل و زیر گردن نوزاد را به خوبی خشک کنید هنگامی‌ که کار خشک کردن تمام شد لباس‌های نوزاد را بپوشانید تا احساس گرمای مطلوبی را حس کند.