وقتی فرزندتان خشمگین و پرخاشگر شد، اجازه بدهید حباب سازی کند .
لازمه حباب درست کردن، تمرکز بر تنفس است. تنفس آرام و شمرده، احساسات خروشان کودک را آرام می کند.
به مدت چند هفته روزی چند دقیقه با فرزندتان حباب درست کنید؛ بعد از اینکه حباب درست کردن را یاد گرفت، از او بخواهید با کمک گرفتن از قوه تخیلش، حباب های متفاوتی درست کند. لطافت حباب ها و تلاش برای ساخت آنها روحیه کودک را آرام تر می کند.

ماهیت حباب ها چیست؟
پرده یا غشای نازکی که از آب و صابون تشکیل شده و سطحی رنگین کمانی دارد را حباب می‌گویند. حباب‌هایی که به این ترتیب به وجود می‌آیند، طول عمر آنها در حد چند ثانیه است و در اثر برخورد با اشیا و یا خود به خود، از بین می‌روند.

چگونه حبابهای بزرگ بسازیم

ساختن حباب به وسیله فوت کردن به کنترل تنفس و در نتیجه رشد دستگاه تنفسی و آوای کودکان کمک می کند، در نتیجه به مهارت های کلامی آن ها و گفتار آن ها کمک می کند به همین دلیل برای کودکان با نیازهای ویژه همچون کودکان اتیستیک و در گفتار درمانی توصیه می شود.

نكات ايمني براي بازي با حباب ها:
    ⁃    اطمينان حاصل كنيد كه حباب ساز به اندازه اي نباشد كه باعث خفگي نوزادان يا كودكان شود
    ⁃    براي محلول حباب ساز از يك تركيب مناسبو غير سمي استفاده كنيد.
    ⁃    اطمينان حاصل كنيد كه هيچ صابوني وارد چشمان كودكتان نشود
    ⁃    حتما پروسه يادگيري را سرگرم كننده كنيد. اگر كودكتان حوصله نداشت، دوباره برگرديد و امتحان كنيد.
    ⁃    هرگز کودک خود را با هرگونه فعاليت و اسباب بازی بی مراقب نگذارید.

برخي از مزاياي بسيار زياد بازي با حباب

تقویت مهارت هاي تعقیب بينايي
حباب ها يك روش عالي براي كمك به كودك يا كودكان نوپاي شما در زمينه رشد مهارت هاي بينايي هستند.

بهبود مهارت هاي حركتي تعادل و رشد عضلاني

براي نوزادان و كودكان كوچك، حباب ها يك فعاليت سرگرم كننده در زمان روي شكم قرار دادن  هستند و در اين حالت، خوشحالي آنها از تماشای حباب‌ها، به رشدشان كمك مي كند.

تقویت مهارت هاي حركتي ظريف
هنگامي كه كودك شما توانايي در دست گرفتن اشيا را بدست آورد، مي خواهد كه  حباب ساز را در دستش نگه دارد. اين كار باعث به هم ريختگي و كثيف كاري مي شود، اما هر تمريني براي گرفتن، نگه داشتن و دستكاري كردن حباب ساز در داخل و خارج ظرف آن، به رشد و كنترل مهارت هاي حركتي ظريف كمك مي كند كه اين مهارت ها براي تقويت صحيح گرفتن مداد، نوشتن و كار با ابزار در آينده اهميت دارند.

 افزایش هماهنگي چشم و دست و هماهنگي چشم و پا

بهبود مهارت هاي حركتي دهان

حباب های صابون

این یک بازی بسیار ساده است. با این حال زیاد به فکر انجام این بازی نمی افتیم! در ظرفی کوچک آب بریزید و کمی مایع دستشویی به آن اضافه کنید. مخلوط را به هم بزنید و به آرامی دستتان را در آن شناور کنید. به وسیله ی انگشت شصت و اشاره، دایره ای بکشید و به آرامی در آن فوت کنید. هنگامی که به سرعت انگشتتان را ببندید،حباب درست می شود. ( اگر نتوانستید حباب درست کنید، از یک پر یا نواری فلزی که یک طرف آن رنگی است و به شکل دایره ای به قطر دو یا سه سانتیمتر است، استفاده کنید) بعد از لحظاتی کودک دچار شگفتی می شود و می کوشد حباب ها را بگیرد و از بین ببرد. در فصل زمستان و در سرمای شدید بیرون، می بینید که حباب ها یخ می زنند.