از آنجایی که بچه‌ها تا شش سالگی به احتمال زیاد زمان خود را در مهدکودک می‌گذرانند، به همین خاطر فرصت بازی با انواع اسباب بازی و لذت بردن از اوقات کودکی خود را دارند. اسباب بازی نیز مانند هر وسیله‌ی دیگری می‌تواند دسته بندی‌های مختلف داشته باشد و بچه‌ها در گروه‌های مختلف سراغ استفاده از اسباب بازی‌های خاصی بروند.

اسباب بازی دخترانه

خرید اسباب بازی دخترانه ، یکی ازوسایل مورد استفاده برای کودکان محسوب می شوند که کودکان در رده های سنی گوناگون نمونه های متنوعی از آن ها را در اتاق خود در اختیار دارند.این گونه از وسایل تاثیر مهمی در زندگی و روند رشد فکری کودک به همراه خواهد داشت.کودکان با استفاده از اسباب بازی های گوناگون مهارت در بازی های گروهی را فرا گرفته و آینده ای روشن برای خود رقم خواهند زد.اسباب بازی ها بسته به نوع رده ی سنی و همچنین نوع جنسیت کودک متفاوت طراحی شده اند.کارخانه های تولید اسباب بازی با توجه به نیاز قشر مورد نظر خود وسایل بازی متنوعی را تولید و روانه بازار می کنند.والدین همواره می بایست با توجه به علایق و سلیقه فرزند دلبند خود اسباب بازی مورد نظر او را تهیه و در اختیار وی قرار دهند.اسباب بازی های دخترانه موضوع بحث این قسمت از دسته بندی های انواع اسباب بازی های موجود در فروشگاه اینترنتی پیویو می باشد.
این گونه از اسباب بازی ها که از تنوع بالایی نیز برخوردار هستند مناسب برای دختران طراحی شده اند.فروشگاه اینترنتی پیویو نیز نمونه های گوناگونی از اسباب بازی های مناسب برای دختران را که برگرفته از باکیفیت ترین و معتبر ترین برند های تولید اسباب بازی از داخل و خارج کشور را در دسته بندی مربوط به خرید اسباب بازی دخترانه فراهم آورده است.
به طور کل اسباب بازی های دخترانه طوری طراحی شده اند تا نیاز کودکان دختر را برطرف نماید در اینجا با بیان نمونه هایی از اسباب بازی های دخترانه که پیویو برای شما عزیزان به ارمغان آورده است توانسته ایم لحظاتی سرشار از لذت و سرگرمی را برای شما خریداران عزیز به ارمغان بیاوریم.

عروسک

دخترها در دوران کودکی دوست دارند تا بزرگ‌ترهای خود را الگو قرار دهند و نقش آنها را بازی کنند. به همین خاطر، بیشتر دختران به طور طبیعی به سمت اسباب بازی‌هایی جذب می‌شوند که بتوانند راحت‌تر نقش مادر را بازی کنند. به همین دلیل، خرید عروسک برای دخترها می‌تواند بهترین هدیه باشد و او را خوشحال کند و می‌توان با قاطعیت گفت که انواع عروسک در میان اسباب بازی‌های محبوب دختران به شمار می‌آیند

اسباب بازی‌های خانه رؤیایی

دختران هنگام بازی دوست دارند تا دنیای واقعی را وارد دنیای خیالی خود بکنند. دختران تخیلات بزرگی دارند و اغلب آنچه را که از والدین خود می‌بینند تقلید می‌کنند. اسباب بازی‌هایی که در آنها خانه و خانواده در آن به صورت تخیلی وجود دارد و کودک دختر شما باید آنها را مدیریت کند و بچیند، در میان محبوب‌ترین اسباب بازی‌های دخترانه به شمار می‌آیند. این مدل اسباب بازی‌های معمولا به این شکل است که خانه‌ای با تمام وسایل و عروسک دارد، که کودک شما باید آن را بچیند و همان کاری را انجام دهد که شما در زندگی واقعی برای او انجام می‌دهید. همچنین آشپزخانه‌هایی به صورت کامل نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

اسباب بازی‌های هوشمند

طی چند سال اخیر صحبت‌های بسیاری در مورد اسباب بازی‌های هوشمند و پیشرفته شنیدیم. مطمئنا اسباب بازی و نحوه انتخاب اصولی آن برای کودکان بسیار مهم است و این مهم در خرید اسباب بازی مناسب برای دختران بیشتر اهمیت پیدا می‌کند.

اسباب بازی‌ها به شکل گیری نحوه نگاه کودک به جهان کمک می‌کنند. به همین دلیل است که بسیار مهم است دختران را از همان کودکی با اسباب بازی‌هایی آشنا کنیم که آنها را با علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات آشنا کند. اسباب بازی‌های هوشمند می‌توانند شامل تبلت‌های هوشمند کودکان، وسایل ساخت و اختراع و همچنین کیت‌های فناوری و کدنویسی شوند که در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا برای کودکان تولید می‌شوند.

اسباب بازی‌های هنر و صنایع دستی

دختران هنر و صنایع دستی را دوست دارند. چرا؟ زیرا این دو معقوله به آنها این امکان را می‌دهند که خلاقیت خود را نشان دهند، حتی اگر هنرمند نباشند. دختران بسیار دوست دارند تا با دوستان خود یک جا جمع شوند و با هم دستبند و وسایل تزئینی و کاربردی بسازند. خواه این کار ساخت وسایل زینتی، نقاشی، رنگ آمیزی یا طراحی روی ناخن باشد و خواه یادگیری دوختن، تمام این موارد اسباب بازی‌هایی دارند که می‌توانند بهترین انتخاب برای سرگرم شدن و در عین حال یادگیری هنر توسط دختر شما باشند.

گجت‌ها

به دنبال هدیه جالب برای دختر خود هستید؟ ابزارها و گجت‌هایی که دنیای بزرگسالان را در بر گرفته‌اند، نسخه‌ای برای کودکان نیز دارند. در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در حال ساخت ابزارها و گجت‌های عالی برای دختران و پسران هستند که هم می‌توانند آنها را سرگرم کنند و هم به آنها کار با فناوری و تکنولوژی را یاد بدهند. از میان این وسایل می‌توان به ساعت‌های هوشمند مخصوص کودکان و دخترها، تبلت‌های هوشمند و همچنین دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری مخصوص کودکان اشاره کرد.

ماشین‌ها

چه کسی گفته است که انواع اسباب بازی ماشین فقط برای پسران است؟ دختران نیز این نوع اسباب بازی را دوست دارند و در کمد تمام دختران ممکن است انواع ماشین کوچک و بزرگ را پیدا کنید.

اسباب بازی‌های فضای باز

برای یک دختر که به بازی و ورزش علاقه دارد، اسباب بازی‌های فضای باز می‌توانند بهترین هدیه و سرگرمی باشند. این نوع اسباب بازی‌ها بهانه‌ی خوبی است تا کودک خود را به بیرون از خانه بفرستید و از یک جا نشینی آن جلوگیری کنید. به این ترتیب، هم کودک دختر شما سرگرم شده است و هم ورزش انجام داده است. تیر و کمان، اسکوتر و دوچرخه می‌توانند در این دسته بندی قرار بگیرند.

اسباب بازی‌های الکترونیکی

دختر شما ممکن است با وجود اسباب بازی‌های الکترونیکی دیگر به دوست خیالی نیاز نداشته باشد، چرا که این مدل اسباب بازی‌ها نسبت به دوست خیالی بیشتر به واقعیت نزدیک هستند. مطمئنا این مدل اسباب بازی‌ها در لیست علاقه‌مندی‌های دختران قرار می‌گیرند. به عنوان مثال می‌توانید یک یونیکورن برای دختر خود بخرید که با باتری یا با شارژ حرکت می‌کند و می‌توانید با این عروس دختر خود را تا ساعت‌ها سرگرم کنید.

اسباب بازی‌های ساختنی

وقتی صحبت از اسباب بازی‌های ساختنی می‌شود، همه به اولین موردی که فکر می‌کنند اسباب بازی‌های خانه سازی و اسباب بازی‌های ساختنی برند لگو است. خانه سازی و اسباب بازی‌های ساختنی نیز در میان انتخاب‌‌های شما برای غافلگیر کردن دختران قرار می‌گیرند که با خرید آن، می‌توانید مطمئن باشید که دخترتان خوشحال خواهد شد.

بازی‌های رومیزی

اسباب بازی که هم بتوان کودک را سرگرم کرد و هم مدت طولانی با او زمان گذراند، چیزی نیست جزء ‌انواع بازی‌های رومیزی که امروزه انواع آن در بازار وجود دارد. این بازی‌های نه تنها در میان محبوب‌ترین اسباب بازی‌های دخترها هستند، بلکه بزرگسالان نیز علاقه زیادی به این مدل بازی‌ها دارند. به همین خاطر می‌توان با خرید این اسباب بازی‌ها، شب‌ها را در کنار خانواده سپری کرد و آن را با خنده و شادی گذراند.

چگونه بهترین اسباب بازی دخترانه را خریداری کنم؟

برای انتخاب درست و اصولی اسباب بازی مناسب برای کودک خود بهتر است که بیش از پیش به این موارد توجه کنید.

 • اسباب بازی‌هایی که مهارت‌های هنری را در کودک ایجاد می‌کنند مانند خمیر بازی، مداد رنگی و ماژیک، قیچی کاری و… . این اسباب بازی‌ها می‌تواند سبب تقویت مهارت‌های هنری کودک شود و برای دختران که روحیه لطیف دارند می‌‌تواند اسباب بازی دخترانه مناسبی باشد.
 • یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان بچه‌ها را با دنیای واقعی آشنا کرد اسباب بازی‌ها هستند از این رو به دنبال عروسک‌هایی بگردید که نزدیک به شخصیت فرزندتان است که کودک از آن الگو درستی بگیرد.
 • سن هفت سالگی سن مناسبی برای خرید اسباب بازی‌های کمی متفاوت‌تر است. در این سن برای کودکان می‌توانید انواع مختلف کتاب‌ها، ابزار موسقی ساده و… را خریداری کنید.
 • توصیه می‌شود که اگر کودک خردسالی دارید اسباب بازی‌هایی برای او تهیه کنید که بتواند آن‌ها  را با دوستان خود به اشتراک بگذارد. بدین وسیله‌ می‌توان روابط اجتماعی کودک را بهبود بخشید.
 • بعد از آن که کودک از سن‌ خردسالی خارج شد، باید اسباب بازی‌های او را به گونه‌ای انتخاب کرد که در خارج از خانه از آن‌ها استفاده کند. از جمله این وسایل می‌توان به اسکیت، دوچرخه و…
 • اشاره کرد.

اکثر کودکان این اسباب بازی‌ها را دوست دارند

اکثر کودکان با توجه به سنشان علاقه به بازی‌های مشترکی دارند که در ادامه این بازی‌ها را به ترتیب سن بیان می‌کنیم.

 • هنگامی که کودکان سنی کمتر از دوسال دارند بهترین اسباب بازی دخترانه و پسرانه شامل اسباب بازی‌های آویزی، جغجغه و اسباب بازی‌های موزیکال می‌شود.
 • زمانی که سن فرزند شما به سه سال رسید قطع به یقین به جور کردن تیکه‌های پازل علاقه پیدا می‌کند و انگیزه بسیار زیادی برای درست پازل‌ها در او شکل می‌گیرد. توصیه می‌شود که پازل‌های آسانی را برای او خریداری کنید تا با حل آن احساس خوشحالی و موفقیت در او شکل بگیرد.
 • در سن 5 سالگی عروسک‌ها در بین کودکان بسیار محبوب می‌شوند. پسر‌ بچه‌ها از عروسک‌های خود قهرمان جنگ می‌سازند و دختران نیز از عروسک‌ها خود خانوم‌های مهربان و دلسوز به وجود می‌آورند.
 • در سن 6 سالگی کودکان اعم از دختر و پسر علاقه به بازی‌های تحرکی دارند و به شدت به توپ بازی و یا دوچرخه سواری علاقه پیدا می‌کنند. به این نکته نیز توجه کنید که توپ یا دوچرخه را نمی‌توان اسباب بازی دخترانه یا پسرانه قلمداد کرد بلکه برای هر دو جنسیت وسیله‌ی بازی مناسبی هستند.
 • از سن هفت سالگی کودکان دوست دارند که بیش از پیش تفکر کنند و رفته رفته از تحرک آن‌ها کاسته می‌شوند و به دنبال بازی‌های فکری مختلف از جمله شطرنج هستند. توصیه می‌شود که به کودکان خود از سن هفت سالگی شطرنج را یاد دهید تا ذهن او در بزرگسالی تمرکز کافی را داشته باشد.