عروسک‌ها و فیگورها (اسباب‌بازی‌های مجسمه‌ای) باعث می شوند تا کودک شما مهارت‌هایی که در زندگی روزمره یاد می‌گیرد را با عروسک‌هایش تمرین کند. او می‌تواند با تقلید از راهی که شما به او آموزش داده‌اید، به عروسک خود غذا دهد، آن را در آغوش بگیرد، حمام کند و یا لباسش را عوض کند. کودک شما می‌‌تواند خانه‌ای از بلوک‌ها و یک شهر بسازد و والدینش را وادار به همکاری کند و با خیال راحت حس استقلال را تجربه نماید. اگر او یک خواهر و برادر نیز داشته باشد، ممکن است سناریوهایی از زندگی واقعی را که در ذهن او نقش بسته‌اند‌، با عروسک‌هایش اجرا کرده و نحوه همکاری و مشارکت اعضای خانواده را با اسباب بازی‌های محبوبش یاد‌ بگیرد.

تعجبی ندارد که روان‌شناسان کودک اغلب هنگام کار با کودکان خردسال از عروسک‌ها استفاده می‌کنند. بنشینید و دنیای جدید کودک خود را در حال بازی با عروسک‌‌ها تماشا کنید، اینکه او چگونه  احساس می‌کند و چگونه فکر کردن و تخیلش در حال پیشرفت است…! فارغ از مسئله روانشناسی، عروسک‌ها و فیگورها با پرورش تخیل کودکان این امکان را به آن‌ها می‌دهند که هر دنیایی را در لحظه‌ بسازند و آزادانه بدون نیاز به هیچ نیرویی در آن لذت ببرند.

انتخاب عروسک مناسب برای کودک شما

کودکان عاشق انواع عروسک‌ها و  فیگورها هستند. برخی از کودکان از عروسک‌هایی که بیشتر شبیه به دنیای واقعی اطرافشان است و از مواد نرم‌تری ساخته شده‌اند، لذت می برند. در حالی که برخی دیگر عروسک‌های پارچه‌ای سبک‌تر را می‌پسندند. از طرفی عروسک‌هایی که مو و پُرز زیاد یا لباس سفت و محکمی دارند می توانند برای کودک نوپا کمی آزاردهنده باشند، اما کودکان پیش دبستانی و دبستانی عاشق این نوع عروسک‌ها و آراسته کردنشان هستند.

دیگر عروسک‌ها که نوع جدیدی از بازی را به وجود آورده‌اند، عروسک‌های مینیاتوری با چهره‌هایی انسان‌نما هستند. (مثل مجموعه آدم های کوچک fisher price  یا مجموعه حیوانات مزرعه). همچنین عروسک هایی که مهارت‌های فردی مانند بستن دکمه، بستن بند کفش، باز یا بسته کردن زیپ و… را آموزش می‌دهند گزینه‌‌ی مناسبی برای کودکان به‌شمار می‌روند.

محل نگهداری عروسک ها

عروسک ها را می توان به راحتی در داخل سطل‌ها، روی قفسه‌ها یا داخل جعبه‌هایی از جنس خود اسباب‌ بازی‌ها مثل واگن یا چرخ دستی نگهداری کرد. بعضی از کودکان علاقه ی زیادی به عروسک های خود دارند و مایل‌اندکه آن ها را حتی در تخت‌خواب خود نگه دارند، که این موضوع فضای قفسه‌ها را برای بقیه اسباب بازی‌ها خالی می‌کند.

عروسک ها و فیگورها برای پسرها نیز مناسب‌اند.

پسران و دختران باید به طور یکسان به عروسک‌ها و فیگورها در بازی خود دسترسی پیدا کنند. مردان هم باید بازی کردن را تجربه کنند، تربیت پدران و بازی کردن با عروسک ها راهی است که پسران؛ این مردان آینده، مهارت‌های زندگی را دقیقا مانند دختران تمرین کنند. همچنین عروسک ها و فیگورها به کودکان، چه دختر یا پسر، کمک می کند که چگونگی حل مشکلات را یاد بگیرند و مهارت‌های زندگی در دنیای واقعی را تمرین کنند.

محصولات فیگور و لگو سایت را میتوانید از طریق کلیک بر روی کلمه فیگور و همچنین لگو مشاهده فرمایید.